toukeratas.com
   » tõukeka foorum
   » about toukeratas.com
   » meie sõbrad

modifikatsioonide piibel
   » sisukord
   » sissejuhatus
   » käepidemed
   » lenks
   » kaelakausid
   » esikahvel
   » kokkupanemismehhanism
   » tallalaud
   » pidur
   » rattad
   » laagrid

veel serveris
   » videod
   » pildid
Modifikatsioonide piibel


Kahvlitoru tugevdamine
   - viimati uuendatud: 6. mai 2006
Seda modifikatsiooni soovitan eelkõige kõigile, kes teevad kõrgemaid hüppeid, droppe, chairmani ja/või sõidavad keskmisest pikema lenksuga.

See modifikatsioon seisneb selles, et kahvlitoru sisse paigaldatakse üks T-toru jupp, mis tihendatakse teibiga, et jupp kahvlitoru sees ei nihkuks.

Modifikatsioon sobib ainult vana-A ja pro-mudeli kahvlitele, kuna uue-A mudeli kahvlitoru sisse ei saa seda modifikatsiooni nii lihtsalt ehitada. Põhjus on selles, et uue-A kahvlitoru on teistest paksem ning ei mahuta endasse T-toru juppi. Pilt.

Töö käik: võta üks vanem T-toru või kui sa sõidad lühema lenksuga, järelikult peaks sul veidi toru üle olema juhttoru sees, eks? Võta metallsaag ja sae vana T-toru alt otsast ära 10-13cm torujupp. Pärast saagimist puhasta torujupp seest ja väljast tolmust ja metallipurust. Järgmiseks võta üks teibi rull ja tee sellega ümber torujupi paar tiiru, ise jälgides, et torujupp ei oleks kahvlitoru sees liiga lõtv ja et ei oleks liiga paks (et oleks mugav seda kahvlitoru sisse suruda ka). Rulli teipi ühtlaselt peale. Pärast suru teibitud torujupp kahvlitoru sisse ja paigalda juhttoru tagasi kahvlitorule ja pane stemmiklambritega kinni tugevasti. Kuna stemmiklambrid suruvad esiteks juhttoru kokku, suruvad nad natuke ka kahvlit, mille tõttu peaks torujupp kahvlitoru sees jääma sinna jäigalt paigale igaveseks seni kuni uuesti lahti kõik võtad.

Tulemus: saad endale praktiliselt purunematu kahvlitoru, mis kestab tugevdamata kahvlist mitmeid kümneid kordi rohkem. Minu teada pole keegi veel murdnud tugevdatud kahvlitoru.

Pildid:
   » Järgmise kahvliga ole targem
   » Töö käik 1
   » Töö käik 2
   » Tulemus

 
Loata kopeerimine on seadusega keelatud | info@toukeratas.com