toukeratas.com
   » tõukeka foorum
   » about toukeratas.com
   » meie sõbrad

modifikatsioonide piibel
   » sisukord
   » sissejuhatus
   » käepidemed
   » lenks
   » kaelakausid
   » esikahvel
   » kokkupanemismehhanism
   » tallalaud
   » pidur
   » rattad
   » laagrid

veel serveris
   » videod
   » pildid
Modifikatsioonide piibel


Käepidemed
   - viimati uuendatud: 6. mai 2006
Käepidemed - kes sõidaks ilma nendeta? Siin siis väike tutvustus erinevatest käepidemetest ja nende lisadest: poroloonist käepidemed, BMXi gripid ja paigaldus, lenksuotsad.

Mõisted
gripid - käepidemed, olgu need poroloonist või kummist BMXi omad.
gripp - et segadust ei tekitaks, siis gripp ainsuses on rulagripp (libisemisvastane tallalauale kleebitab liivapaber, vt tallalaua modifikatsioone)
barend (mitm. barendid) - lenksuotsad, valmistatakse nii plastikust kui ka metallist

Poroloonist gripid
Erinevalt kummimaterjalist BMXi grippidest on poroloon suht-koht kergesti riknev kraam, see-eest mõnus pehme kinni hoida ja mugav skuutriflippe visata. Kõige tõenäolisem rebenemisviis on see, kui nad mööda asfaldit libisevad. Kes tahab neid veidi kaitsta, siis soovitaks käepidemete äärmistele otstele peale rullida teipi paksult, sest õhuke teibikiht kulub kiireminigi ära.

BMXi gripid
BMXi gripid on tehtud mõnusast kummist, olenevalt gripi ehitusest kuluvad nad ka erineva kiirusega. Põrutustele peavad nad hästi vastu, aga mis nende miinus on see, et nad tekitavad mõnedele kätele ville, mis tõttu mõnede puhul on soovitav kindaid kanda.

BMXi grippide paigaldamine on üks tüütu asi. Neid tuleb suruda lihsalt lenksu peale puhta jõuga. Grippide pealepanemise võib lihtsustada käepidemetoru ja grippide sisemuse niisutamine veega, siis libiseb gripp paremini peale. Vee pärast ei tasu muret tunda, mis jääks paigaldamise käigus käepidemesse - mingi aja pärast kuivab/aurab/kaob ära.

Lenksuotsad
Lenksuotsad ehk barendid on vastavalt ehitatud kas plastikust või metallist (alumiiniumist enamasti), enamjaolt mõeldakse barendide all neid lenksuotsi, millel on lenksuotsa mummul veel silinder, mis läheb lenksu sisse ja kinnitub seal, aga on olemas ka barcapse, mis kinnituvad lenksu otsa ümber, mitte lenksu sisse. Mõned metallist barendid on raskemad, seega barspinne on mõnusam visata ja püüda.

Lenksuotste töö on kaitsta lenksu ja grippide otsi purunemast. Minu arvamusel ei kõlba tõukekate originaalsed lenksuotsad kusagile, nad on väikesed ning need kuluvad kähku ära ja tobe kumm tõmbab pärast pooliku lenksuotsa lenksu sisse, mille eemaldamine pärast muutub tüütuks jälle. BMXi plastikust barendid tulevad kaasa tihti grippidega, metallist lenksuotsi müüakse eraldi.

Pildid:
   » BMXi gripid koos barendidega (WeThePeople DEFCON)

 
Loata kopeerimine on seadusega keelatud | info@toukeratas.com