toukeratas.com
   » tõukeka foorum
   » about toukeratas.com
   » meie sõbrad

modifikatsioonide piibel
   » sisukord
   » sissejuhatus
   » käepidemed
   » lenks
   » kaelakausid
   » esikahvel
   » kokkupanemismehhanism
   » tallalaud
   » pidur
   » rattad
   » laagrid

veel serveris
   » videod
   » pildid
Modifikatsioonide piibel


Kokkupanemismehhanismi lukustamine
   - viimati uuendatud: 20. mai 2006
See modifikatsioon kuulub "see-peab-sul-olema-või-muidu" modifikatsioonide hulka , sest tänu sellele modifikatsioonile säästad oma tõukeratta tallalaua esiosa, kokkupanemismehhanismi ning veidi kaudsemalt ka kahvlitoru ja kaelakausse. Pärast modifitseerimist, saad endale mõnusalt tahke, mittelogiseva tõukeka, millega on kergem whippi visata ja pargis kogub rohkem kiirust.

Igal mudelil on oma erinev kokkupanemismehhanism. Neist kõige paremad on vana-A, vana-B ja pro-mudeli kokkupanemismehhanismid. Uus-A mudeli kokkupanemismehhanism pole 10 kroonigi väärt, kuna see, et ta nii kitsalt keskel poldid tallalauale kinnituvad, rebib ta sellega tallalaua puruks. Pealekauba on uus-A mudelil liiga palju painduvad mehhanismi seinad. Ühesõnaga, uus-A mehhanism on lahja, teised rokivad. Ja veel märkuseks: vana-B ja pro-mudeli kokkupanemismehhanismi seinad on ühesugused.

Töö käik: korista kõik poldid, pulgad ja plastikosad kokkupanemismehhanismilt ära, stopperid saad näpitsatega ära rebida. Seejärel tee ka kaela seest kõik pulkadest, vedrudest ja plastikosadest tühjaks.
Siis vaata endale mõned paraja pikkusega poldid (millele peaks ära mahtuma ka 4 seibi ja lukustatav mutter). Mida läheb vaja erinevatele mudelitele:

   Pro ja vana-B mudelid: 3 polti, 4 kitsast seibi, 8 laia seibi, 3 lukustatavat mutrit
   Vana-A mudel: 4 polti, 4 kitsast seibi, 12 laia seibi, 4 lukustatavat mutrit
   Uus-A mudel: 2 polti, 8 laia seibi, 2 lukustatavat mutrit.


Vana-A, vana-B ja pro-mudelite puhul läheb alumise poldi peale kitsad seibid, kuna alumise augu juures olevad keevituste peale ei saa laiasid seibe panna. Uus-A mudelil saab nii üles kui ka alla panna laiad seibid. Minu soovitus: kuna seibid võivad lukustamisel painduda üksi olles, siis on mõtekas neid panna topelt, siis kõrvutiolevad seibid tugevdavad teineteist. Seega kulub ühe poldi peale 4 seibi ja üks lukustatav mutter. Vana-A, vana-B ja pro-mudeli puhul saab/tuleks polte nii sisse kui ka kaela taha panna (näide-1 ja näide-2). Mõnel aga tekib küsimus, et miks neid sinna välja poole kaela on vaja kaela taha? Vastus peitub selles, et kaelatagused poldid painutavad tallalaua küljes olevaid kokkupanemis-seinu kokku kaela tagant piisavalt palju, et lihtsalt see kael ei nihku ka hiljem ajapikku tahapoole. Uus-A mudeliga on jälle kurvem lugu, kuna tal on lahja kokkupanemismehhanism, seepärast ma seda ei soovita. Anyway, keera mutrid poltidele kõvasti kinni ja naudi oma uut tahket tõukekat.

Tulemus: saad tahke mõnusa tõukeka. Lukustatud kokkupanemismehhanismiga on mugavam trikke teha ja skatepargis sõites annab see kiirust juurde, sest väga kõvasti loksuv lenks võtab palju kiirust maha. Lukustatud mehhanism tekitab rohkem kindlust ja ei rüüsta loksudes tallalaua esiotsa.

Pildid:
   » Vana-A mudeli kokkupanemismehhanism
   » Pro ja vana-B mudeli kokkupanemismehhanism
   » Uus-A mudeli kokkupanemismehhanism (tugevdatud tallalaua kinnitusega)

 
Loata kopeerimine on seadusega keelatud | info@toukeratas.com