toukeratas.com
   » tõukeka foorum
   » about toukeratas.com
   » meie sõbrad

modifikatsioonide piibel
   » sisukord
   » sissejuhatus
   » käepidemed
   » lenks
   » kaelakausid
   » esikahvel
   » kokkupanemismehhanism
   » tallalaud
   » pidur
   » rattad
   » laagrid

veel serveris
   » videod
   » pildid
Modifikatsioonide piibel


Laagrid
   - viimati uuendatud: 23. mai 2006
Mõned usuvad, et kiirus peitub laagrites - see on puhas müüt. Laagritest oleneb pigem see, kui KAUA ja kui hõõrdejõuVABALT nad veerevad, sest suurema ABEC numbriga laagrid ei tõsta tippkiirust. Kõik oleneb sõitjast.

Natukene ka laagritest: ABEC-1 ja ABEC-3 laagrid on küll vastupidavad, aga nad on ikkagi aeglased, seevastu ABEC-7 ja ABEC-9 on küll kiired, aga nendel on purunemisoht suurem kui väiksematel numbritel. Seega, soovitan ABEC-5 laagreid - vastupidavad, kiired, kõikjal saadaval.

Aga kui raha ja tahtmist on, siis proovige endale saada ühed Bones laagrid - mida mina oskan öelda nende kohta on see, et need laagrid on nii head, et nad ei kuulu enam ABEC-reitingu alla, vaid nad on Skate-rated (loe sellest lähemalt siit).

Kuna mina olen laagrite puhastamises võhik, siis paraku ei oskaks mina midagi siia kirjutada, seega toon välja Priidu Nulli (Rulluisukool) artikli, kuidas laagreid puhastada (märkus: rataste ja laagrite arve tekstis on veidi kohandatud tõukeratastele).

Kuidas puhastada laagreid?
   - Priidu Null, artikli originaalversioon: http://web.adrenaliin.com/pt/162/
Rataste ärakeeramiseks läheb vaja kuuskantvõtit. Kahe ratta puhul on kokku 4 laagrit ja need saab kätte sellesama kuuskantvõtmega kangutades. Edasi peab avama laagri kaane – see on suletud stopperiga, mis tuleb eemaldada nõela või mõne väga väikse tugeva esemega. Stopper (väike kõver metallrõngas, mis on ühest kohast avatud) asub üldjuhul mõlemal pool laagrit, kuid mõlema kaane avamine pole ilmtingimata vajalik.

Puhastatakse Fairy, bensiini või naftaga (diisel). Fairy miinus on see, et metall ja vesi pole kokku mõeldud, seega võib vahend teatud tingimustes olla pigem kahjuks kui kasuks. Bensiin ei ole ka superhea, sest aurustub liiga kiiresti, ja kui mustust/liiva püütakse maha pesta, kuivab sinnasamasse kinni. Kõige parem on nafta, mis ei aura nii kiiresti ning on määriva ja puhastava iseloomuga.

Laagrite puhastamine käib kas ükshaaval või neid kõiki korraga puhastusainega täidetud potti visates ja siis loksutades. Seejärel tuleb laagrid ükshaaval läbi vaadata, et kas kõik ikka liiguvad.

Puhastatud laagrid võib kõrvale tõsta ning seejärel kaaned ja stopperid pessu panna. Pärast seda tuleb hakata laagreid määrima kas spetsiaalse õli või mõne muu vahendiga (tavott, tavaline õli jne). Siis kaaned peale, stopperid kinni ja ratastele külge. Üldjuhul asub kahe laagri vahel ka üks metalljublakas, mis peab ilmtingimata seal olema, muidu ei käi ratas enam ringi. Seejärel võite ratta alla keerata ja saabki sõitma minna. Kuni järgmise korrani!
 
Loata kopeerimine on seadusega keelatud | info@toukeratas.com