toukeratas.com
   » tõukeka foorum
   » about toukeratas.com
   » meie sõbrad

modifikatsioonide piibel
   » sisukord
   » sissejuhatus
   » käepidemed
   » lenks
   » kaelakausid
   » esikahvel
   » kokkupanemismehhanism
   » tallalaud
   » pidur
   » rattad
   » laagrid

veel serveris
   » videod
   » pildid
Modifikatsioonide piibel


Lenks
   - viimati uuendatud: 20. mai 2006
Siin siis toon välja järgmised teemad:
   - käepidemete lukustamine
   - keskklambri kaotamine ja T-toru lukustamine
   - ja natuke juttu RAD lenksudest

Mõisted
T-toru - kaks (alumiiniumist) toru kokku keevitatud "T"-tähe kujuliselt.
Juhttoru - toru, mille sisse peitub T-toru, alt otsast kinnitub kahvlitorule.
Keskklamber - klamber, mis hoiab kinni T-toru, et see juhttoru sisse ei läheks.
RAD lenks - keri teksti alla lehekülje lõppu...


Käepidemetorude lukustamine T-torus
Modifikatsioon on soovitav nendele, kellel hakkavad käepidemetorud T-toru sees loksuma juba vaikselt. Käepidemete lukustamine peatab nende loksumise ja käepidemetorude aukude kulumise/suurenemise.

Töö käik: kuna see modifikatsioon sisaldab puurimist, siis puurimise mitteoskamise puhul on soovitav läbirääkida tuttavate/sõprade/isaga, kes seda oskavad teha.
Niisiis esimene käik oleks see, et tuleks käepidemed lahti võtta tobedatest vedruga nuppudest ja kummipaelast, mis käepidemete sees on. Peale seda tuleks võtta mõni stabiilsem koht, kus võib puurida ja metallipuru tekitada (kas või õues, peaasi, et toas põranda sisse ei puuriks). Puuri otsaks vali 8mm otsik ja puuri sedasi, et käepidemed on t-toru sees nagu tavaliselt (käepidemete auk t-toru augu juures jne) ning tekita käepidemetele mõlemale poole veel kaks 8mm läbimõõduga auku, olemasolevaid auke tuleb sama otsikuga suurendada, kuna need on algul väiksemad. Puurimise lõpptulemuseks peab olema t-torul 4 auku ja kummagil käepidemel üksi 2 auku.
Järgmiseks vaata endale kaks väga paraja pikkusega polti (läbimõõduga 8mm), millele mahuksid paigaldades mõlemale poole ka oma seib ja mutter (soovitavalt lukustatav mutter) - ühele poldile kulub 2 seibi ja üks mutter, seega kokku läheb sul vaja kaks polti, 4 seibi ja kaks mutrit. Tavaliste poltide asmele võib ka panna taolisi sisekuuskantpolte, millega kinnitatakse näiteks esiratast kahvlile, siis pääsed tavaliste poltide teravatest äärtest.

Tulemus: sa saad endale täiesti mõnusa tahke mitteloksuva lenksu.

Pilt:
   » Lukustatud käepidemedT-toru lukustamine
Tahad lahti saada oma põlvelõhkujast klambrist? See modifikatsioon on just sinule, aga seda modifikatsiooni EI soovita nendele, kes sõidavad peaaegu kõige kõrgemate lenksudega.

Töö on samasugune nagu käepidemete lukustamiselgi - puurimine. Seekord tuleks ainult puurida ainult üks auk. Puurida tuleb sedasi, et kõige pealt tuleb valmis asetada kõrgus, millega sa sõidad, seejärel võid alustada puurimist. Jälgi aga, et augud tuleksid risti tallalauaga (augud paremale ja vasakule), sest kui ta oleks pikuti tallalauaga, siis võib polt hakata sinu jalga lõhkuma, seda ka ju ei taha. Puurimisel vali jällegi 8mm ots. Puurimisel tuleb jälgida, et see võimalikult otse oleks tehtud, vastasel juhul ei hakka polt seda korralikult kinni hoidma. Pärast puurimist võib klambri ära võtta, võtta paar seibi, üks paraja pikkusega 8mm diameetriga bolt ja lukustatav mutter. Ja valmis. Pilti hetkel kahjuks pole.


RAD lenksud
(ingl.k. "RAD bar") - Ride And Destroy tiimi (USA) poolt valmistatav lenks, mis on kõik ühes tükis - pole mingeid klambreid ega logisevaid käepidemetorusid, mille pärast muretseda, kuna RAD lenks on kõik ühes tükis - kaks toru kokku keevitatud. RAD lenksude laiused ja kõrgused tehakse vastavalt tellija soovile. Lenksud on valmistatud kroomiga legeeritud terasest (chromoly 4130) ja need on nii tugevad lenksud, et võid üle maja ka visata ilma, et midagi juhtuks. Hind mõistlik.

Pildid:
   » RAD lenks 1
   » RAD lenks 2

 
Loata kopeerimine on seadusega keelatud | info@toukeratas.com