toukeratas.com
   » tõukeka foorum
   » about toukeratas.com
   » meie sõbrad

modifikatsioonide piibel
   » sisukord
   » sissejuhatus
   » käepidemed
   » lenks
   » kaelakausid
   » esikahvel
   » kokkupanemismehhanism
   » tallalaud
   » pidur
   » rattad
   » laagrid

veel serveris
   » videod
   » pildid
Modifikatsioonide piibel


Rattad
   - viimati uuendatud: 27. mai 2006
Rattad - vot need on tegelikult asjad, mida ei modifitseerita üksikuna, aga neid võetakse kui modifikatsiooni, kui tõukekal rattaid vahetatakse. Ega siis stock rattad ei kesta ju igavesti. Niisiis mainin siin ära, mida soovitaks kasutada, mida mitte.


YAK rattad
Saadaval nii 100mm kui ka 110mm, viimase puhul peab esikahvlitoru alt ära koristama selle nõmeda plastikust osa, et 110mm ratas alla mahuks. YAK rattad on sõitjate seas ühed populaarsemad, väga kiidetakse 110mm rattaid. Kiired, pehmed ja vastupidavad. 12-kodaraline plastikust sisemus, mis nii 100mm-l ja 110-l on sama suured, lihtsalt 110mm rattal on kummi rohkem.
Pildid: 100mm ja 110mm.
Müük: Scooter Resource, Discount Wheel and Skate

Micro rattad
Sisuliselt mitte päris Micro enda tehtud, vaid lihtsalt Micro-Xtreme.com saidil müüdavad rattad. (Mitte midagi pole pistmist Micro kaubamärgi endaga, e-pood on Eric Rabli oma).
100mm ja 110 rattad, alumiiniumist sisemusega. Vot neid on raske katki hüpata, samas hind on kirves. Ja mis veel võib metallsisemustega ratastel veel esineda, on see, et nad võivad laagrid ära lõhkuda või siis ise seest kunagi ära painduda. Samas nendega sõit on taevalik, maandumised on mõnusad ja ei ole nii vedruvad.
Pildid: üks versioon ja teine versioon.
Müük: Micro Xtreme Shop siin ja siin.

Aga mis Eestist on saadaval?
Mitte midagi toredat. Kuidas kellelegi - mina isiklikult ei pea toredaks neid Kryptonicsi rattaid (100mm, 82A pehmusaste), mida nii mõneski poes müüakse 150ga, nagu Rademar. Suurematel hüpetel neil kumm läheb seest puruks, mitte küll välimiselt. Selle purunemise tunneb sedasi ära, et kui algul on ratas ilus ja puhas ja näeb läbi ka midagi, siis seest purunenud ratastel läbi enam ei näe, kuna seal on sisemine kummipragu või miskit. Need rattad poleks kümmet kroonigi väärt. Samas, kui tõesti mujalt ei ole võtta, siis eks nad ajavad ajutiselt asja ära.
 
Loata kopeerimine on seadusega keelatud | info@toukeratas.com