toukeratas.com
   » tõukeka foorum
   » about toukeratas.com
   » meie sõbrad

modifikatsioonide piibel
   » sisukord
   » sissejuhatus
   » käepidemed
   » lenks
   » kaelakausid
   » esikahvel
   » kokkupanemismehhanism
   » tallalaud
   » pidur
   » rattad
   » laagrid

veel serveris
   » videod
   » pildid
Modifikatsioonide piibel


Sissejuhatus
   - viimati uuendatud: 16. juuni 2006
Modifikatsioonide piibel - kõik vajalikud tutoriaalid skuutri modimisele.

Mis? Modifikatsioonide piibel on igasuguste erinevate tõukeratta modifikatsioonide kogumik, kus on ära näidatud valik võimalikke modifikatsioone tõukeratastele, ja kannab oma nime just sellepärast, et see oleks kui piibel igale trikitõukeratturile.

Miks? See kogumik on selle jaoks loodud, et võtta kokku enamjaolt kõik mõnusad modifikatsioonid tõukeratastele, et ei peaks korduvalt küsima kellegi käest, et kuidas ja milleks on see või too modifikatsioon tõukeratastel, seega on piiblis välja toodud, mille jaoks mõni modifikatsioon on ja kuidas seda teha. Võimaluse korral olen lisanud ka pilte tekstidele juurde.

Ajalugu? Varasemalt mina ja Andreas Porman lihtsalt tõlkisime ja kirjutasime veidi ümber Ryan Whetstone'i loal tema kirjutatud "Scooter Mod Bible", aga kuna see ajapikku on vananenud veidi, otsustasin, et kuna toda piiblit pole mõtet lihtsalt uuendada, siis teha täiesti uus, oma rohkete kogemuste põhjal uus piibel (versioon kaks jee) koos piltidega jne.

Kes? Või et kes kirjutab seda? Mina kirjutan :) (see "mina" on Madis Kukk). Kõik tekstid on enamjaolt minu kogemuste põhjal kirjutatud. Mõni üksik on tsiteeritud mõnest targast kohast või ümber kirjutatud vanast piiblist.

Modifikatsioonide sobivus? Põhimõtteliselt olen need modifikatsioonid kirjutanud Razori tõukekate põhjal, kuna Razorid on ühed normaalsemad, piisavalt kättesaadavad ja kergestimodifitseeritavad tõukekad. Kui keegi sõidaks uuemate Micro skuutritega, kirjutaksin ka nendest modifikatsioone siia, aga mul endal kogemused Micro tõukekatega, kuna olgem ausad - need on kallid. Modifikatsioonid on kirjutatud Razori vana-A, uus-A, vana-B ja pro-mudelitele, kuigi enamus sõitjaid kasutavad kas vana-A mudelit või pro-mudelit.

Okei, nüüd tekitas segadust see vanade ja uute mudelite värk?!
Asi on lihtne. Tänapäeval on enamus skuutri sõitjaid hakanud slängina kutsuma mudeleid uuteks ja vanadeks A-deks ja B-deks jne. Siit siis natuke lähemalt:
Uus-A - Mudelit MS-101 ei soovita keegi, kuna tal kokkupanemismehhanism on liiga kehv ja habras, mis tõmbab tallalaua eest puruks. Mitte kellegil ei soovita proovida ka, et kas meil on õigus või mitte, meil lihtsalt on õigus.
Vana-A - MS-130A üks enimkasutatud mudelitest - tugev kokkupanemismehhanism, kerge tallalaud, nimetutest tõukeratastest erinevalt on sellel Razoril tagakahvel pikemalt keevitatud, seega vastupidavam. Seda mudelit enam ei toodeta, kuid leiab hulganisti Ebayst ja ka Eesti murulapilt.
Vana-B - MS-130B mudelit kutsutakse ka lihtsalt B-mudeliks, kuid ka see mudel pole enam tootmises, seega on see parajalt haruldane mudel. Tallalaud on tal aga põnevam, sootuks teine võrreldes vana-A mudeliga, tallalaud on risttahuka kujuline ning tagakahvlit otseselt pole eraldi, vaid kõik on ühes tükis.
Pro-mudel - nii-öelda uus-B mudel, aga karbi peal on ta ikkagi Pro-mudel. See on nagu B-mudel enamasti, aga et tallalaud on ära tugevdatud ja kestab kauem. Pro-mudelid on müügil Razorama e-poes (USA) ja ka mõnedes ratta-/spordipoodides Sveitsis.

Mida veel peaksin lisaks teadma? Seda ka, et Razor = JDBug = JDRazor!!
Razor - müüakse enamasti USAs, kuigi leidub ka mujalt maailmast.
JDBug - müüakse Euroopas
JDRazor - Aasia, Austraalia

Skeem:
   » Tõukeratta üldehitus

 
Loata kopeerimine on seadusega keelatud | info@toukeratas.com