toukeratas.com
   » tõukeka foorum
   » about toukeratas.com
   » meie sõbrad

modifikatsioonide piibel
   » sisukord
   » sissejuhatus
   » käepidemed
   » lenks
   » kaelakausid
   » esikahvel
   » kokkupanemismehhanism
   » tallalaud
   » pidur
   » rattad
   » laagrid

veel serveris
   » videod
   » pildid
Modifikatsioonide piibel


Tallalaud
   - viimati uuendatud: 23. mai 2006
Tallalaud - kuidas keegi kutsub, kas deckiks, raamiks või lihtsalt lauaks - mina kutsun seda tallalauaks (jalatallad käivad ikkagi selle peale) ja ühe tõukeka passil/skeemil oli ära märgitud see kui tallalauana.


Rula gripp terve tallalaua ulatuses
See modifikatsioon kuulub samuti "see-peab-sul-olema-või-muidu" modifikatsioonide hulka, sest tänu gripile ei libise sinu jalad tallalaualt ära ja jalad püsivad paremini sellel.

Mis on rula gripp?
Rula gripp on libisemisvastane paber, mis kujutab ennast kui kleebitavat liivapaberit. Tavaliselt jätkub ühest rula gripist neljale tallalauale, kui seda ilusti lõigata ning üks gripileht maksab ca 80-100 krooni kandis ja neid on saadaval igal hästivarustatud rula- ja spordipoodides (nt. Surfhouse, ExitSport, Sportland jms).

Töö käik: kui oskad joonlauda, pliiatsit ja kääre kasutada (ja mõistust ka), siis esiteks mõõda ära tallalauajupi laius ja pikkus, kuhu grippi soovid panna, seejärel planeeri gripi teisele poole (kus on sile paber) pliiatsiga jooned ette, mille järgi lõikama hakkad. Pärast lõikust võta eemalda kleebise kaitsepaber ja kleebi gripp tallalauale. Vaata, et eelmine gripp oleks eelnevalt eemaldatud.

Tulemus: Gripp ei lase su jalgadel tallalaual libiseda ja näeb niisamagi stiilne välja.

Pildid:
   » Rula gripp terve uus-A mudeli tallalaua ulatusesTugevdatud tallalaud
Tugevdused... teema, millega kaasneb dilemmasid. Ühel juhul, tugevdustega on tallalaud küll vastupidavam, seega ka raskem ning ei tea, kuidas ta mõjutab whippi (justkui raskemate tugevduste puhul peaks tailwhippi ümber õppima), samas ilma tugevduseta on mõnusam kergem laud. Vana-A mudelite peale ma ei oska midagi kosta... polte sinna panna ei saa, puurimine on ka ebamugav - vist ainuke võimalus oleks keevitada tagakahvli juurde mõni alumiiniumplaat juurde, mis kaitseks tagakahvli keevituskohta. Aga jällegi on alumiinium suht-koht raskesti kättesaadav materjal Eestis, seda enam, et vähesed saavad seda keevitada.

Küll aga saab midagi vana-B ja pro-mudeli laudade tugevdamisest rääkida, sest nendel on võimalusi päris mitmeid. Sealt ka tuleb vana-B ja pro-mudeli erinevus: pro-mudel on vana-B järeltulija, mis on aga tugevdatud juba veidi, see tähendab, et erinevalt B-mudelist on pro-mudelil mõned tallalauakihid paksema plaadiga, seega vastupidavam.

Endal küll puuduvad otsesed kogemused Razorite tugevdamisest, olles ise Pro-mudeli sõitja, aga mida on välja pakutud, on järgmised:

Esimene versioon: endale muretseda terasest (soovitavalt roostevabast terasest) plaadid, mis läheksid tallalaua külgedele vertikaalselt ja need oleksid terve tallalaua ulatuses, alates kokkupanemismehhanismi esiotsast kuni tagaratta poldini välja. Ja soovitavalt võiks olla see metall riba siis 3-4mm paksune.

Teine versioon: üks prantslane pakub välja SELLISE versiooni. Piltide järgi on enamvähem arusaadav, milliseid tugevdusi mõeldakse teha ja kes vähegi prantsuse keelt jagab, soovitan läbi lugeda.


"Post-Snap" modifikatsioon
Ma pole kindel, kellelt selline nimi tuli, aga modifikatsioon ise on tore ja olen ise ka rakendanud seda oma uus-A mudelil. Modifikatsioon sobib uus-A, vana-B ja pro-mudelitele. Ma ütleks, et vana-A mudelil oleks seda päris raske rakendada, kui saate järgnevat läbilugedes aru.

See modifikatsioon seisneb siis selles, kui tallalaud on täpselt kokkupanemismehhanismi tagant ära murdunud, siis saab kokkupanemismehhanismi ümber tõsta järelejäänud tallalauajupile, tehes sinna uued augud mehhanismi jaoks. Samamoodi käib ka tagakahvli murdumise kohta (kui ära murdub, siis saab tallalaua sisse ju uuesti ristkülikukujulise rattapesa sisse lõigata). Tulemus võib olla suht-koht naljakas, aga täiesti sõidetav. Ise asi, kas te soovite lühema tallalauaga sõita.

Kui just lähebki ümbertõstmiseks ja puurimiseks, siis väike märkus: ärge puurige uusi kokkupanemismehhanismi auke tallalaua otsale liiga lähedale, muidu rebib mehhanism tallalaua eest puruks.

Pildid:
   » Uus-A mudel originaalis
   » Näeb originaalis tugevana välja või mis? Tegelikult EI!
   » Uus-A mudelite kõige tavalisem tagajärg.
   » "Post-Snap" modifikatsiooniga uus-A (4cm lühem tallalaud, uued terasplaadid)

 
Loata kopeerimine on seadusega keelatud | info@toukeratas.com